22°
Hava Durumu
Hissedilen : 22.2°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1014 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 50%
canlı izle
YENİ OTOBÜSLERE KABLI'DAN ÇOK SERT TEPKİ!
Tarih: 31/12/2016
Kaynak: Kent Haber
YENİ OTOBÜSLERE KABLI'DAN ÇOK SERT TEPKİ!
Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrumlu şoför esnafı arasındaki gerginlik tırmanıyor.

Önceki gün akşam saatlerinde yarımada genelinde toplu taşıma hizmeti vermek üzere Bodrum'a gönderilen 20 yeni aracı Bodrum Belediye Meydanı'nda sergilemeye başlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası sosyal medya hesabı üzerinden, başkan Hasan Kablı imzasıyla çok sert ifadeler içeren bir açıklama yayınlandı.

Büyükşehir yasasının devreye girmesiyle birlikte toplu taşıma sisteminde yapılan bazı düzenlemeler, Büyükşehir ile il genelinde faaliyet gösteren şoför esnafını karşı karşıya getirmişti. Uzun zamandır karşılıklı açıklamalara, polemiklere ve mahkemelere uzanan anlaşmazlıklar, önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum Belediyesini ziyareti sırasında yaşanan diyaloglar ve miting sırasında Bodrumlu şoför esnafı tarafından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün protesto edilmesiyle farklı bir boyuta gelmişti.

Büyükşehir belediyesi yetkililerince daha önceden yapılan planlamalar kapsamında gönderildiği açıklanan 20 yeni araç önceki gün Bodrum'a getirilirken, Bodrum Şoförler Odası'nın sosyal medya hesabından gece saatlerinde Osman Gürün'ü hedef alan bir açıklama yayınlandı. Bodrum Şoförler Odası tarafından yayınlanan ve oldukça sert ifadeler ve ithamlar içeren açıklama, bire bir sitede yer aldığı şekliyle şöyle;

"Sayın Osman Gürün

Dün CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun Bodrum İlçemizi Ziyareti Esnasında Hattı Ve Hakkı Olan Esnafımızın Demokratik Haklarını Kullanarak Eylem Yapmaları Herhalde Sizi Çok Kızdırdı. Bugün Bodrum İlçemize Yeni Otobüsler Göndermişsiniz. Demokratik Hakları Dedik Ama Siz ''Hakları -Haklar - Hak Kelimelerine O Kadar Uzaksınız Ki Esnafın Tahdit Haklarını Bile Yok Sayıp Ellerinden Almaya Çalışıyorsunuz. Eyy Sayın Başkan Kendi Paranızla Aldığınız Araçlarımı Gönderiyorsunuz Bizim Paralarımız İle Aldığınız Araçlarla Kimleri Sindirip Korkutmaya Çalışıyorsunuz. Kral Artık Çıplak Bunu Tüm Muğla Biliyor.

Yeni Ek Otobüsler Göndermişsiniz Olsun Bi 150 Daha Gönderin Devletin Malı Deniz Ya Kamu Zarara Uğramış Sizin Umurunuzdamı. Bunlarla Bodrum’u Yıldırabileceğinizi Mi Sandınız Yalnızca Kendi Egolarınızı Tatmin Eder Kendinizi Kandırırsınız.

En Çok Da Sayın Genel Başkanımızın Yanındaki Halleriniz Bizi Üzdü Ya Gerçekten Şoför Esnafının Sorunlarını Bilmiyorsunuz Yâda Tüm Sorunlar Ulaştırma Daire Başkanlığına Ulaşiyor Ve Ordan Size Herşey Tozpembe Olarak Yansıtılıyor.

Sizden Ricamız Ulaştırma Daire Başkanlığınız Hakkınızda Bodrumda Söylenmiş Bir Söz Oldumu Nasıl Gazete Kupürlerini, İnternet Sayfası Çıktılarını Dosyalamak İçin Sabahın Köründe Siz Makamınıza Gelmeden Yetiştirmek İçin Harıl Harıl Çalışıyorsa ( Bu Sabah Ki Mesaileri Baya Fazla İmişki Yeni Otobüsler Geldi )

Şoför Esnafının Evimize Ekmek Götüremiyoruz Ve Bunun Gibi Haykırışlarından Oluşan Bir Dosyayıda Size Ulaştırmak İçin Uğraşsınlar.

Biraz Halka İnin Sayın Başkan Daire Başkanlarının Size Şu Şunu Söyledi, Sunu Yaptı Laflarını Dinlemekten Çok Esnafınıza Gelin Birebir Sorunları Dinleyin Şehir Efsanesi Olacağınıza Halkınızın Efsanevi Başkanı Olun" ifadeleri kullanıldı.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı'nın bu açıklamasının ardından gergin ilişkilerin nasıl bir hal alacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Rasim KArakaya
04/01/2017
SiZE MÜSTEHAKTIR!
SUYUN BAޞINI TUTANLARA MÜSTEHAKTIR! Bu dolmuş esnafı Bitez'de suyun başına çöreklenmiş durumda. istiyorlar ki 20 yıl önce kurdukları çark bu zamanda da aynı şekilde sürüp gitsin. 20 yıl öncesinin nüfusuna oranla araç sayıları da artırılması gerekirken buna dolmuş sahipleri neden izin vermiyor? Çünkü kurdukları düzen bozulsun istemiyorlar. Paralar belediye araçlarına değil kendilerine kalsın istiyorlar. Halk 10 km lik Bodrum'a 3 TL keriz gibi versin, bu para onlara kalsın istiyorlar. Peki gerçekten hizmet veriyorlar mı? Saat 20.00'den sonra beyefendilerin lütfedip araç kaldırmadığı, insanların Turgutreis yoluna kadar yürüyüp başka semtlerin dolmuşlarına bindiği zamanları yaşadık, belki de hala daha öyledir. Bu nedenle bu girişim kendini bilmez dolmuşçularımıza müstehaktır. BETER OLSUNLAR Muğla belediyesi bu soygunculara dur diyecek bu araçlardan daha çok getirmelidir.
Heredot
01/01/2017
Yalakalık
Bu karışıklığı yerelde halka çok iyi anlatmak gerekiyor. Çünkü kim halkın yanında çok iyi anlamak gerekiyor! Bu arada şoförler odası başkanı hasan kablı'nın Chp il başkanlığı seçiminde Chp'li Bodrum Belediye Başkanı ile birlikte Chp Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün'ün karşısında yer alıp sırf Kocadonun Büyükşehir Bel.Başkanı adaylığını desteklemek için Büyükşehir Belediye Başkanına muhalefet yapıp şoför esnafını bu seçimde Chp içinde oy kullanarak kullandığını hatırlayalım! Gene aynı şoförler odası başkanı hasan kablı'nın Ak parti Muğla Milletvekili Sayın Nihat Öztürk tarafından bakanlıklar da Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sorunu çözmek vaadiyle gezdirildiğini hatırlatalım... Sonuç olarak halkın ucuz ve kaliteli ulaşımı adına Büyükşehir Belediyesinin yaptığı uygulama Türkiyenin dört bir yanında uygulanmaktadır.,ve doğrudur. Yıllardır Bodrumda Türkiyenin en pahalı ulaşım hizmetini de doğru dürüst veremeyen Bodrum şoförler odası ve Başkanı önce aynada kendisine baksın çeki düzen versin! Kendi arabasında yıllardır şoför çalıştırmasını açıklasın önce halka! Patronlukla ağalıkla bir gün Chp'li olup Chp'li il başkan adayının arkasında,öbür gün Ak Parti vekili ile bakanlıkta görünüp şoförler odası makamında oturduğu yerden halka hizmet verilemiyeceğini anlasın sayın hasan kablı!!! iޞiN ÖZÜ: BODRUM ޞOFÖRLER ODASI VE ޞOFÖR ESNAFI CHP’Li BODRUM BELEDiYE BAޞKANI VE HAS ADAMI HASAN KABLI TARAFINDAN SiYASET SAHNESiNDE KENDi ÇIKARLARI iÇiN KULLANILDI VE BUNDAN EN FAZLA ZARARI DA BODRUM HALKI VE BODRUM ޞOFÖR ESNAFI GÖRDÜ...
senem simsek
01/01/2017
istifa
sokak jargonu ile siyaset mi olur? neyin hırsı bu anlamak mümkün değil. Vatandaşa daha ekonomik hizmet veren bir belediye ile neden sürekli atışmak istersiniz? rahat bırakın artık milleti. hatta istifa edin ki, söför esnafıda pozitif düşünsün. zaten büyük şehirle çoğu söför esnafı anlaşmaya gidecekmiş. sağır sultan bile biliyor bunu. Bir vatandaş olarak net olarak hemde bilmek isterim. adınıza, eşinize ve dostunuzun adına kaç tane kayıtlı ticari plakanız var? ben merak ediyorum bunu. katkınız sıfır, ve zarar veriyorsunuz sacmalıklarınızla tüm kamuoyuna.
vatandaş
31/12/2016
oh olsun
şoför tutup orada burada gezerken kafanız estiğinde zam yaparken vatandaş eve nasıl ekmek götürüyor aklınıza bile gelmedi şimdi anladınızmı eve ekmek götürmenin ne olduğunu.Bunlar daha aaaaz.Helal olsun belediyeye her 15 dakikada BiR OTOBÜS OLSUN DA GÖRÜN
Ortakentli
31/12/2016
sacma
Ne kadar sacma ve seviyesizce. Bumu soforler odası baskanı ? Sanki buranın ağası sizmiş gibi konusmussunuz. Eskide kaldı artık oyle bodrum ortakent bi gidis 6 lira milleti soydugunuz yeter artık.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30