18°
Hava Durumu
Hissedilen : 18.3°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1016 hPa
Ruzgar : 0.0 Km/S - Bati
Nem : 71%
canlı izle
ÖĞRENCİLERE ASIRLIK DESTAN ÇANAKKALE KONFERANSI!..
Tarih: 23/03/2015
Kaynak: Kent Haber
ÖĞRENCİLERE ASIRLIK DESTAN ÇANAKKALE KONFERANSI!..
Bodrum'da, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle "Asırlık Destan Çanakkale" konulu konferans gerçekleştirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı ile Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Şükran-Rauf Nasuhoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta üniversite öğrencileri duygusal anlar yaşadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Yıldız, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanları Osman Köse ve Zeynep Özdem Köse'nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar öğrencilere görsel sunumla anlatıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren konferansı üniversite öğrencileri ilgiyle izledi. Konferansın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Özgür Yıldız, Çanakkale'nin 100. yılını Muğla'nın her ilçesinde duyulmasını istediklerini söyledi. Muğla'da toplam 10 konferans düzenlediklerini anlatan Yıldız, "100. yılın anılması bizim için çok önemli. Hem deniz savaşlarını, hem kara savaşlarını buradaki arkadaşlarla paylaştık. Burada asıl vurguladığımız ise Çanakkale'de Mustafa Kemal Atatürk'ün kahramanlığı oldu" dedi.

Çanakkale Destanını 100 yıllarca anmak istediklerini anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

"Her ilçede çok olumlu tepkiler aldık. Öğrencilerimizin çoğu büyük bir katılım gösterdi. Ortaca'da, Milas'ta ve birçok bölgede konferanslar ayakta dinlendi. Öğrenciler katılınca diğer arkadaşları da geliyor. Çanakkale böylece daha anlam kazanıyor. Gençlerin bu bilinçle yetişmesi bizim için çok önemli."

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut ise Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle anlamlı bir konferans gerçekleştirdiklerini ve öğrencilerde yoğun ilgi gösterdiğini anlattı.

Konferansın ardından bazı öğrenciler de Çanakkale türküsü ve şiiri seslendirdi. Programı hazırlayanlara, konuşmacılara ve öğrencilere teşekkür plaketleri verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)