35°
Hava Durumu
Hissedilen : 41°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1009 hPa
Ruzgar : 4.2 Km/S - GGB
Nem : 48%
canlı izle
ÖĞRENCİLERE ASIRLIK DESTAN ÇANAKKALE KONFERANSI!..
Tarih: 23/03/2015
Kaynak: Kent Haber
ÖĞRENCİLERE ASIRLIK DESTAN ÇANAKKALE KONFERANSI!..
Bodrum'da, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle "Asırlık Destan Çanakkale" konulu konferans gerçekleştirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı ile Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Şükran-Rauf Nasuhoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta üniversite öğrencileri duygusal anlar yaşadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Yıldız, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanları Osman Köse ve Zeynep Özdem Köse'nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar öğrencilere görsel sunumla anlatıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren konferansı üniversite öğrencileri ilgiyle izledi. Konferansın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Özgür Yıldız, Çanakkale'nin 100. yılını Muğla'nın her ilçesinde duyulmasını istediklerini söyledi. Muğla'da toplam 10 konferans düzenlediklerini anlatan Yıldız, "100. yılın anılması bizim için çok önemli. Hem deniz savaşlarını, hem kara savaşlarını buradaki arkadaşlarla paylaştık. Burada asıl vurguladığımız ise Çanakkale'de Mustafa Kemal Atatürk'ün kahramanlığı oldu" dedi.

Çanakkale Destanını 100 yıllarca anmak istediklerini anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

"Her ilçede çok olumlu tepkiler aldık. Öğrencilerimizin çoğu büyük bir katılım gösterdi. Ortaca'da, Milas'ta ve birçok bölgede konferanslar ayakta dinlendi. Öğrenciler katılınca diğer arkadaşları da geliyor. Çanakkale böylece daha anlam kazanıyor. Gençlerin bu bilinçle yetişmesi bizim için çok önemli."

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut ise Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle anlamlı bir konferans gerçekleştirdiklerini ve öğrencilerde yoğun ilgi gösterdiğini anlattı.

Konferansın ardından bazı öğrenciler de Çanakkale türküsü ve şiiri seslendirdi. Programı hazırlayanlara, konuşmacılara ve öğrencilere teşekkür plaketleri verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Deniz Poyraz
Yalçın Dümer
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30