27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
MİLAS'TA ÖZELLEŞTİRME EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ
Tarih: 27/11/2013
Kaynak: Kent Haber
MİLAS'TA ÖZELLEŞTİRME EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ
Milas ilçesinde termik santrallerin özelleştirilmesini protesto eden gruba polis müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre, Kemerköy, Yeniköy ve Yatağan termik santrallerinin özelleştirilmesini protesto eden bir grup işçi, Ak Parti Milas İlçe Başkanlığına yürümek istedi. Grubun binaya ulaşmasına 50 metre kala, çevik kuvvet ekipleri barikat kurdu. Barikata rağmen yürüyüşe devam eden işçilere TOMA ve biber gazıyla müdahale edildi. Gruptan bazıları kaldırım taşlarını sökerek polise attı.

Bu sırada Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Temsilcisi Fatih Erçelik'in polis tarafından gözaltına alındığı yönündeki söylenti üzerine ortam yeniden gerildi. Yaşanan arbedede yaralanan 12 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Maden-İş Sendikası Yatağan Temsilcisi Süleyman Girgin yaptığı açıklamada, iktidarı bu kararından vazgeçirmeye çalışmak için eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. Girgin'in açıklamasının ardından eylemci grup, daha sonra slogan atarak dağıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30