27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - BGB
Nem : 61%
canlı izle
CHP MECLİS GRUBUNDA ÇATLAK!
Tarih: 08/07/2013
Kaynak: Kent Haber
CHP MECLİS GRUBUNDA ÇATLAK!
Cuma günü sabah saat 10.00'da yapılması planlanan ancak CHP'li üyelerin toplantıyı boykot etmesi üzerine yeterli çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilemeyen Bodrum Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı bu sabah saat 10.00'da yapıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya bu kez CHP'li üyeler bir eksikle katıldı. Toplantıya izleyici olarak ise CHP İlçe Başkanı Okan Özsu, DP İlçe Başkanı Nihal İmbat, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantının başında bir açıklama yapan CHP'li meclis üyesi Taner Uslu, cuma günü yaşanan olaydan dolayı kamuoyundan özür dileyerek, şunları söyledi:

"Sayın başkan değerli Bodrum kamuoyu Cuma günü gelişen olaydan dolayı tüm Bodrum kamuoyundan özür dilemek istiyoum. Çünkü bizim inancımıza demokrasileri savunmak vardır. Yerelde de, genelde de meclisi çalıştırmak vardır. Biz kamuoyundaki bilgi kirliliğinin önüne geçmek için ben bu açıklamayı yapıyorum. Biz şimdiye kadar 4,5 yıllık süreç içerisinde buna göre konuştuk, 5393'e göre konuştuk hak ve sorumluluklarımızın bilinci içerisindeyiz. Şimdiye kadar sayın başkanla gündemde ilgili hiçbir pazarlığımız yada nasıl tabir edilirse o şekilde bir açıklamamız görüşmemiz olmamıştır. Belirlenen gündem doğrultusunda beğendiğimiz yada Bodrum kamuoyunun yararına olan ortak payda Bodrum olarak değerlendirdiğimiz, Bodrum kamuoyuna artı getirerek, Bodrum'a katkı getirerek her karara evet dedik. Ama bunun karşılığında da doğru bulmadığımız eksik bulduğumuz bize göre eksik bulduğumuz kararlara da hayır oyu kullandık, yada çekimser kaldık. Bu bundan sonra da böyle olacaktır. Bizim belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın Cuma günü almış olduğu bir karar yoktur. Biz meclisin çalışmasından yanayız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da böyle olacaktır. Ama cuma günkü olaydan dolayı tekrar özür diliyoruz" dedi.

Daha sonra 9 maddeden oluşan meclis toplantısı başladı. Gündemin 1. maddesi olan, Yokuşbaşı Mahallesi ve Türkkuyusu Mahallesindeki bazı parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyon taleplerine CHP'li 4 meclis üyesi çekimser oy verdi. Gündemin 2,3 ve 4. maddeleri ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Cuma günki meclis toplantısının iptaline neden olan maddelerin başında gelen 5. madde "Gümüşlük Belediyesi’nin 07.06.2013 tarih ve 2013/29 sayılı kararı ile uygun görülen 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Revizyonu'na onay verilmesinin görüşülmesi" konusuna ise CHP'li meclis üyeleri Dursun Göktepe, İncilay Sever, Ali Galip Güven ve Necip Yılmaz ret oyu kullandı. CHP'li Taner Uslu, Mehmet Özalın, Cevat Sosyal ve Uğur Özsarsılmaz ise DP'li üyelerle birlikte maddenin kabulü yönünde oy kullandı. CHP'li Mustafa Özsu ise meclis toplantısına katılmadı.

-BU KESİNLİKLE ÖZÜR DİLENMESİ GEREKEN BİR DURUM DEĞİLDİR

Öte yandan CHP İlçe Başkanı Okan Özsu, Taner Uslu'nun açıklamasıyla ilgili olarak Kent habere açıklamalarda bulundu. Telefonla görüşlerini belirten Özsu, "CHP ilçe başkanı olarak, Cuma günkü belediye meclis toplantısına, belediye meclisi grup başkanı olarak katılmama kararının sorumluluğu bana aittir. Bu toplantıya katılmama kararı siyaset yapma yöntemlerinden biridir. Kendimizi ifade etme yollarından biridir ve kesinlikle özür dilenmesi gereken bir eylem değildir. Tekrar ediyorum, boykot siyaset yapma yöntemlerinden biridir ve kesinlikle özür dilenmesi gereken bir şey değildir" ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan Gümüşlük Belediyesinin CHP'li meclis üyelerinin itirazlarına ve Perşembe günü partide yapılan toplantıda alınan grup kararına rağmen 5. maddenin oylamasında ortaya çıkan bu ayrışmanın önümüzdeki günlerde CHP içinde tartışmalara yol açacağı tahmin ediliyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
iBRAHiM TUNCER
09/07/2013
BiR iBRAHiM TUNCER YORUMU
TANER USLU KARDEޞiMi SAMiMi GÖRÜŞžLERiNDEN DOLAYI TEBRiK EDiYORUM.AFERiN TANER TÜRK SOLUNUN SENiN GiBi MiLLETiN MENFAATLERiNi DÜŞžÜNENLERE iHTiYACI VAR.SAYIN OKAN ÖZSU'YU DA KINIYORUM.SiZ MiLLETiN MECLiSE GÖNDERDiОi VEKiLLERi CHP'NiN KÜÇÜK MENFAATLERi UОRUNA HiÇE SAYAMAZSINIZ.EVET BOYKOT SiYASET YAPMA BiÇiMiDiR AMA SiZiN TATBiK ETTiОiNiZ BiÇiMDE DEОiLDiR.HALKTAN ÖZÜR DiLEMEK BiR BÜYÜKLÜKTÜR,O OLGUNLUОA ULAޞAMAKDA YÜKSEK BiR MERTEBEDiR.
Adalet.
09/07/2013
Haydi eller Havaya...
BAYLAR, ÇOޞKULU ELLER HAVADA. _TEK KALMIޞ BAYAN ORTAMA MI, MECLiSE Mi BODRUM'A MI ''KÜSKÜN'' YOKSA DÜNYA'YA GELDiОiNE Mi ÜZGÜN VEYA KÜSKÜN ????
tahir köse
09/07/2013
9 CHP meclis üyelerine
SORUYORUM SiZLERE CHP MECLiS ÜYELERi GIDA Aޞ iޞÇiLERiN MAAޞLARI ÖDENMESi KONUSUNDA BiR NETiCEYE VARACAKMISINIZ YOKSA KOCADON BAޞKANIN AОZINIZA SÜRDÜĞžÜ BAL iLE iDARE EDiP iޞÇiNiN HAKLARINA SIRT MI ÇEViRCEKSiNiZ 4 YILDIR YAPTIОINIZ GiBi..8 AY SONRA SEÇiMLER YAKLAޞIYOR HiÇ BiRiNiZ BELKi BiRDAHA ORADA OLAMIYCAKSINIZ AMA DIޞARIDA SELAM DAHi ALACAОINIZ BU GIDA Aޞ iޞÇiLERiNDEN OLSUN ÖYLE DEОiLMi TANER USLU BEY ÇOK ޞEY iSTEMiYORUZ GIDA Aޞ BiZ PERSONELLERiN 4 AYLIK ÖDENMEMiޞ MAAޞLARI .4/1 MiLLi PiYANGO BiLETiNE DÖNDÜRDÜLER MAޞIMIZI ÇEYREK ÇEYREK MAޞAޞ ÖDENiYOR ARTIK DURR DENiLSiN ...
mustafa cem
09/07/2013
kenttv yi eleştiri
Sayın kent tv yetkilileri lütfen olaylara tarafsız basın gözüyle bakın ve yazın.Aksi takdirde güvenirliğinizi yitiriyorsunuz.CHP deki olayları bir ye endekslemeniz yanlış.Sadece gümüşlük planlarımı yoksa seçilmiş iradenin kararımı önemli.Haber yaparken tüm tarafların yetkililerine sorulmazmı.Bir vatandaş olarak tv nize karşı tepkiliyim.Kimin bayrağını salladığnız açık. böyle bi haberi yayınlamıyacagınızıda biliyorum...
ay
08/07/2013
..
madem onaylıyacaktınız ozur dıleyecektınız neden show yaptınız sayın chp meclıs uyelerı
Bitez''li...
08/07/2013
Çözüm,çözülmek mi ?
SN SEÇiLMiޞLER, - SiZLERi KOLTUGA OTURTUP, SEYRETMEK iÇiN SEÇMEDiK. -SAYIM SUYUM YOK OYNAMIYORUM, GÜNLERi ÇOCUKLUK DA KALMALIY DI. Peki bu ne iş ? - SiZLERi UZAYDAN UFO LAR DA iNDiRMEDi. Alametifarika da değilsiniz. - HATiP DEОiLSiNiZ, HiTABINIZI DiNLEYELiM. ''BODRUM'A HiZMET iÇiN SEÇiLDiNiZ GEREОiNi YERiNE GETiRiN. Kaçmak,kapris yapmak ÇÖZÜM MÜ ???
CHP
08/07/2013
kocadona baston
taner uslu sen kisin chp nin kurumsal yapspnı temsil eden ilçe başkanına misilme yapıyorsun. ve halktan özür diliyorum diyerek, arkadan dolanıp kocadon da özür dilemiş oldugunun farkında değilmisin. chp nin halk nezdinde komlekslerin yüzünden 88 yıllık partimizi zafiyete ugratmaya hakkın yok. demokrasi içersinde sende delip geçiçi olaçaksın. belediye başkan aday adaylıgından çekilmeni öneriyorum. gürüp sözçülügnüde bırakmanı 4 yıl dır kocadona baston oldunuz.
TOSUN
08/07/2013
tosun
Sayın ÖZSU; cuma günü meclis üyeleri protesto etti, pazartesi tüm sorumluluk bende. Bu açıklamayı cuma yapmam lazımdı galiba. Rüzgara göre cümleler. Uyunman için 3 gün gerekiyor galiba. Gelen geliyor gümbür gümbür, sen yarabbi şükür....

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30