27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
 KISA FİLMİN UZUN HİKAYESİ...
Tarih: 23/02/2013
Kaynak: Kent Haber
KISA FİLMİN UZUN HİKAYESİ...
Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinin faaliyetleri bir birinden farklı etkinliklerle devam ediyor.

Merkezde sopn olarak Eğitmen ve Yönetmenliğini Togay Şenalp’in yaptığı Kısa Filmin Uzun Hikayesi “Sır” adlı Kısa Film izleyicilerle buluştu. Turgutreiste yaşayan vatandaşların rol aldığı filmin gösterimi, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Meclis Üyesi Funda Akçalı, Yazı İşleri Müdüresi Pembegül Yıldız ve yaklaşık 120 kişinin katılımıyla Mavi Galeride gerçekleşti.

Gösterimin başında bir konuşma yapan Eğitmen ve kısa filmin yönetmeni Togay Şenalp 2. filmin çekimlerine başladıklarını ifade ederek şunları söyledi;

”4 aydır Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde fotoğraf ve kısa film kursunu veriyorum. Kurslardan çok güzel sonuçlar aldık. Bu çalışmalarımızı Bodrum foto film blog sayfasında paylaşıyoruz. Bu işi yapmayı çok isteyen, çok sabreden ve çok seven ekibimizle yolumuza devam ettik. Geldiğimiz nokta da başarılı ekibimizle 3 aylık süreçte bir film yaptık ve şuan bunun mutluluğunu yaşıyoruz. 2. film çekimlerimize başladık. Yaza doğru tekrar yeni filmlerle sizlerle birlikte olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız “ Sır” adlı kısa filmle, kısa film festivaline de katıldık. Bugün burada bizlerle mutluluğumuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz” dedi.

Senaryosunu Ayşe Ülgen Özceviz’in yazdığı, oyunculuğunu Pınar Kurtel, Hasan Tahsin Çanakçı, Mert Cömert, Ege Özceviz, Berna Türk, Müşerref Saatli Bulmuş, Svetlana Sarı, Hülya Günal ve Gürkan İpek yaptığı filmde; kamera çekimlerinde Togay Şenalp, kamera arkasında, Hülya Günal , Mert Cömert, Hasan Tahsin Çanakçı, Işık Gürkan İpek, Mert Cömert, Svetlana Sarı, dekor kostümde Müşerref Saatli Bulmuş, Berna Türk, Set Asistanı Ebru Zeytin Atarer ve Kurgu Montajı Hülya Günal görev aldı.

Kısa Filmin Uzun Hikayesi “ Sır “ adlı kısa filmin gösteriminin ardından, filmin kamera arkasının da çekimlerini yapan Turgutreis Film Ekibi izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Gösterimin ardından oyuncular, katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30