27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - BGB
Nem : 61%
canlı izle
10 YAŞINDA İLK KİTABINI İMZALADI…
Tarih: 05/01/2013
Kaynak: Kent Haber
10 YAŞINDA İLK KİTABINI İMZALADI…
Bodrum'da 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi yazar, 8 ayda yazdığı ilk kitabını bastırarak, imza günüyle tanıtımını yaptı.

Marmara koleji 4. sınıf öğrencisi 10 yaşında Yiğitcem Akkaya, çıkardığı 128 sayfalık ''Gizemli Hayvanlar'' isimli hikâye kitabı için imza günü düzenledi. 7,5 yaşında hayvanlarla ilgili başladığı araştırmasını 8 ay çalışarak kitaplaştıran Yiğitcem, “Gizemli Hayvanlar” adını verdiği kitabı için bir de imza günü düzenlemeye karar verdi. 2003 Bodrum doğumlu olan Yiğitcem, arkadaşları arasında da oldukça seviliyor.

Bodrum Marmara Koleji Halikarnassos Kültür Merkezinde düzenlenen imza gününe, küçük yazarın ailesi başta olmak üzere, sınıf arkadaşları yoğun ilgi gösterdi. Yiğitcem Akkaya'ya kitabını imzalatan bir arkadaşı, kitabı çok başarılı bulduğunu belirterek, “ kitabı çok beğendik, arkadaşım çok güzel bir kitap yazmış, kendisi ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bodrum iş dünyasının önde gelen isimlerinden İBAK İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı İbrahim Akkaya’nın yeğeni olan Yiğitcem'in babası Mürsel Akkaya, çocuğunun başarısından dolayı gurur duyduğunu belirtti. Oğlunun 2007'den bu yana hayvanlarla ilgilendiğini anlatan Akkaya, şöyle konuştu:

''Çeşitli hayvanat bahçelerine gittik. Hayvanlara ilgi duyduğu için oğlum araştırma yaptı. Yaklaşık 130 sayfalık bir kitap yazdı. Bu güne kadar 4 yabancı ülkeye ve İzmir hayvanat bahçesine gittik. Çeşitli kitap ve romanları inceleyerek kitap yazmaya karar verdi'' dedi.

Yiğitcem Akkaya ise kitabı ve içeriği hakkında gazetecilere bilgiler verdi. Kitabın içinde çok sayıda hayvanın anlatıldığını ifade eden Yiğitcem, hayvanat bahçelerine giderek araştırmalar yaptığını ve edindiği bilgiler doğrultusunda kitabını yazdığını söyledi. Yiğitcem Akkaya, kitabı hakkında şöyle konuştu:

''Önce hayvanların grubunu belirledim. Daha sonra o grubun içindeki hayvanları tanıttım. Onların yaşantılarını araştırdım. Hatta bazen bilgisayara ve kitaplara bakmaktan neredeyse gözlerim bozuluyordu. Çok sayıda hayvanı inceledim, daha sonra araştırarak o hayvanlar hakkında bilgi sahibi oldum ve kitap çıkarmaya karar verdim. İkinci kitabımı da yazmayı düşünüyorum. Ama tam olarak ne olacağına karar vermedim. Belki bir dahakini tarihle ilgili veya elimdeki hikâyeleri yazabilirim. Bence kitaplar sadece okumak için değil, ufkumuzu genişletmek için var. Kitap okumak insanı daha çok geliştirir'' dedi.

Yiğitcem Akkaya'nın annesi Serpil Akkaya ise, oğlunun bir yaşından bu yana belgesel izlediğini anlattı. Çocuğunun kitap yazmasının kendisini çok duygulandırdığını kaydeden Akkaya, ''Çok güzel bir duygu, çok heyecan verici. Bu kitabı yazması yaklaşık 8 ay sürdü. Her gün en az 1 saat bu kitabı yazmak için çaba gösterdi'' diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30