Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.1.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player
canlı izle
BÜTÜN “ENGEL”LERİ AŞACAKLAR…
Tarih: 03/12/2012
Kaynak: Kent Haber
BÜTÜN “ENGEL”LERİ AŞACAKLAR…
Bodrum'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bir yürüyüş düzenlendi. Bodrum otogarda bir araya gelen engelliler belediye meydanına kadar bando eşliğinde yürüdü.

Bodrum Sağlık Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ortakent-Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile engelliler için özel bir sınıfın bulunduğu Umurca İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen etkinliğe zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Ellerinde engellilerin sorunlarına dikkat çeken ''Sevgi Engel tanımaz'' ,''Engelimle değil, yeteneğimle varım'', ''Hayata tutunabilmeme destek olun'', ifadeleri yazılı dövizler taşıyan engelli bireyler, ailelerinin yardımları ve kendi çabaları ile Belediye Meydanı'na kadar gitti.

Yürüyüşte engellilere Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve polis ekipleri de eşlik etti.

Polis ekipleri hem yürüyüş sırasında, hem de belediye meydanında engellilerin rahat hareket etmelerine yardımcı olabilmek için görev aldı. Yürüyüşün ardından meydandaki Atatürk Heykeline çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Daha sonra iskele meydanında devam eden etkinlikte, engelli öğrenciler şiirler okuyarak hazırladıkları çeşitli halk oyunları, tiyatro gösterileri sundu.

Bodrum Sağlık Vakfı zihinsel ve bedensel engellilerinden oluşan topluluk ise, vurmalı çalgılar eşliğinde hazırladıkları parçalardan oluşan kısa bir konser verdi. Konserin ardından meydanı dolduran yüzlerce kişi engelli öğrencileri ayakta alkışladı.

Gösterilerin ardından etkinlik, Bodrum Kaymakamlığı'nın Bodrum Yarımadasında tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere 12 adet akülü sandalye vermesiyle devam etti. Akülü sandalyelerine kavuştukları için oldukça mutlu olan engelliler duygusal anlar yaşadı.

Etkilik hakkında gazetecilere bilgiler veren Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, engelli öğrenciler ile birlikte 3 Aralık engelliler gününü kutladıklarını belirterek şunları söyledi;

''Biz sadece bir gün değil birçok gün engellilerle beraberiz. Onların sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Bugün de hep birlikte eğlendik, engelli vatandaşlarımıza araçlarını dağıttık. Biz engellilerimizin, vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Onların ne ihtiyacı varsa onları temin etmeye çalışacağız'' dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Muhibe Akti
07/12/2012
OASİS UST GECİT ASANSOR NEREDE??!!
Sayın Meltem Ulusoy me guzel yazmış "KEŞKE" evet "KESKE" bunları duşunseler, OASİS onundekı ust gecıt asansoru ne işe yarıyor?? SUS MU? Tekerleklı sandalye ile tel orgulerı nasıl gecmemızı ister acaba BODRUM BELEDIYESI!?? YETKILI CEVABI ISTIYORUM! 3 aydır actıgım telefon ve şikayetının hesabını kım verecek, merak edıyorum...
cansel çotura
04/12/2012
teşekürler
ben bir engelli annesi olarak bize destek olan bodrum kaymakamımıza ve bodrum belediye başkanımıza ve sayamadığım diğer destek olan bütün vadandaşlarımıza yürüyüşümüze katıldıkları ve yanımızda oldukları için çok teşekür ederim
Meltem Ulusoy
04/12/2012
KEŞKE...........
Keşke engelli vatandaşlar OASİS önünde demir yığını halinde durup asansörü çalışmayan geçidin önüne gelselerdi. Keşke engelli vatandaşlar TANSAŞ mağazasının üst katından 1 kutu diş macunu almak için oraya götürülselerdi. Keşke engelli vatandaşlar Nurol Kültür Merkezi'nde bir etkinlik izlemek üzere götürülselerdi vs vs. Keşke götürülselerdi de engeli aşmanın yolunun yalnızca sandalye dağıtmaktan değil, bu vatandaşları sosyal hayata katmaya çalışmaktan geçtiğini gösterselerdi.
erol börtlüce
04/12/2012
akülü sandalyeler
Akülü sandalyelerin engellilere hediye edilmesi çok güzel ve anlamlı bir olay.Yalnız bu akülü sandalyeler için luzumlu olan yollar nerede.Bu sandalyeler sadece evlerde kullanılmak için düşünülmedi herhalde.
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Diy. İlkay Öngen
Dr. Gürol Oral
www.kenttv.net © 2000 - 2016 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)