27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - BGB
Nem : 61%
canlı izle
BÜTÜN “ENGEL”LERİ AŞACAKLAR…
Tarih: 03/12/2012
Kaynak: Kent Haber
BÜTÜN “ENGEL”LERİ AŞACAKLAR…
Bodrum'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bir yürüyüş düzenlendi. Bodrum otogarda bir araya gelen engelliler belediye meydanına kadar bando eşliğinde yürüdü.

Bodrum Sağlık Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ortakent-Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile engelliler için özel bir sınıfın bulunduğu Umurca İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen etkinliğe zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Ellerinde engellilerin sorunlarına dikkat çeken ''Sevgi Engel tanımaz'' ,''Engelimle değil, yeteneğimle varım'', ''Hayata tutunabilmeme destek olun'', ifadeleri yazılı dövizler taşıyan engelli bireyler, ailelerinin yardımları ve kendi çabaları ile Belediye Meydanı'na kadar gitti.

Yürüyüşte engellilere Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve polis ekipleri de eşlik etti.

Polis ekipleri hem yürüyüş sırasında, hem de belediye meydanında engellilerin rahat hareket etmelerine yardımcı olabilmek için görev aldı. Yürüyüşün ardından meydandaki Atatürk Heykeline çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Daha sonra iskele meydanında devam eden etkinlikte, engelli öğrenciler şiirler okuyarak hazırladıkları çeşitli halk oyunları, tiyatro gösterileri sundu.

Bodrum Sağlık Vakfı zihinsel ve bedensel engellilerinden oluşan topluluk ise, vurmalı çalgılar eşliğinde hazırladıkları parçalardan oluşan kısa bir konser verdi. Konserin ardından meydanı dolduran yüzlerce kişi engelli öğrencileri ayakta alkışladı.

Gösterilerin ardından etkinlik, Bodrum Kaymakamlığı'nın Bodrum Yarımadasında tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere 12 adet akülü sandalye vermesiyle devam etti. Akülü sandalyelerine kavuştukları için oldukça mutlu olan engelliler duygusal anlar yaşadı.

Etkilik hakkında gazetecilere bilgiler veren Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, engelli öğrenciler ile birlikte 3 Aralık engelliler gününü kutladıklarını belirterek şunları söyledi;

''Biz sadece bir gün değil birçok gün engellilerle beraberiz. Onların sorunlarını gidermeye çalışıyoruz. Bugün de hep birlikte eğlendik, engelli vatandaşlarımıza araçlarını dağıttık. Biz engellilerimizin, vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Onların ne ihtiyacı varsa onları temin etmeye çalışacağız'' dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30