27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - BGB
Nem : 61%
canlı izle
AMATÖR RUHLA PROFESYONEL KARELER...
Tarih: 19/05/2012
Kaynak: Kent Haber
AMATÖR RUHLA PROFESYONEL KARELER...
Turgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Sanat Merkezi ile Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde açılan fotoğraf kursu, eğitmen -fotoğraf sanatçısı olan Filiz Takeş ve öğrencilerinin “ Işıktan İz Düşürenler- Karma Fotoğraf Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde yedi ay süren kurs, çağdaş ve teknik donanımı yeterli atölyelerde gerçekleştirildi. Kursiyerlerin teorik eğitimde öğrendikleri teknikleri pratiğe dönüştürme imkânı ise Turgutreis Belediyesi tarafından desteklenen Bodrum Yarımadası ve Muğla İl sınırları içerisindeki dokuz farklı yere düzenlenen gezilerle fotoğraf karelerine yansıdı. Kursiyerler gezilerde objektiflerine takılan anları yine Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezindeki tam donanımlı karanlık oda ile basılar.

Sergi açılış kokteyli Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Yazı İşleri Müdiresi Pembegül Yıldız, Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdür Yardımcısı Meral Kanıgür, Turgutreis Belediyesi meclis üyesi Tarık Eray Çakır ve fotoğraf tutkunu yaklaşık ikiyüz yirmi beş kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, kendisinin de fotoğrafa olan ilgisinden bahsederek, kursiyerlerin fotoğraflarını görmeyi sabırsızlıkla beklediğini, kursiyerlerin heyecan ve mutluluklarına ortak olduğunu dile getirdi. Dinçberk’in eğitmen ve fotoğraf sanatçısı Filiz Takeş’e teşekkür belgesini vermesinin ardından, açılış kurdelesi kesildi.

Kursiyerlerin amatör ruhla başladıkları fotoğrafçılık serüveni sonrası ortaya çıkartmış oldukları profesyonel fotoğraflar ziyaretçilerini büyük ilgisini çekti.
Yaklaşık 160 eserin bulunduğu sergi, 28 Mayıs 2012 tarihine Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Mavi Galeri ve Turuncu Kafe Galeri de kadar ziyarete açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30