27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
ERDAL ÇERÇİ MEYDANINDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Tarih: 22/02/2011
Kaynak: Kent Haber
ERDAL ÇERÇİ MEYDANINDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Ortakent-Yahşi Belediyesi'nin Beldedeki derelerin ıslahıyla ilgili yaptığı çalışmalar sürüyor.

Pazartesi günü Yahşi Yalısı Erdal Çerçi Meydanı'nda Uludere'yi içinden geçirecek şekilde yarılmak üzere çalışma başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinin geride bıraktığı hasar onarılmaya çalışılırken, aynı felaketin bir daha yaşanmaması için tedbirler alınıyor.

Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz gün içinde çalışmaları yerinde denetleyerek takip etti. Başkan Şahbaz yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

" Ortakent-Yahşi Beldesinde, geriye doğru 16 kolu alarak denize ulaşan Uludere'nin önünde bulunan Erdal Çerçi Meydanımızı, Uludere'nin önünü açmak maksadıyla, dere içinden geçecek şekilde yarmaktayız. Yaşanan sel felaketinin de tetiklemesiyle aldığımız önlemler neticesinde bizim için çok da fonksiyonel olan, çok işimize yarayan meydanımızı kaybetmeyi de göze alarak burada çok ciddi bir çalışma yapmaktayız. Alanın önemli bir kısmı alındı ve yaptığımız çalışma kamuoyu tarafından takdirle karşılandı. İnşallah en kısa zamanda çalışmalarımızı tamamlayıp burada yeni bir düzenlemeye gideceğiz "

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30