27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 5.0 Km/S - BGB
Nem : 63%
canlı izle
BU HABER ŞİFA DAĞITIYOR…
Tarih: 14/10/2010
Kaynak: Kent Haber
BU HABER ŞİFA DAĞITIYOR…
Günümüz dünyasının hala konuştuğu bir isim olan, Âlim olarak da bilinen Lokman Hekimin adını taşıyan ve natif tıp uygulamaları ile hizmet verecek olan işyeri, Konacık Beldesi’nde hizmete girdi.
Günlük yaşantımızda sadece ismen bildiğimiz ya da varlığından bile haberdar olmadığımız birçok doğal bitki insan sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. Artık hangi bitkinin ne tür hastalığa iyi geldiğinin öğrenmek için çok uzağa gitmeye gerek yok. Günümüz tıp dünyasının da zaman zaman başvurduğu tedavi yöntemlerinden birisi Alternatif Tıp olan Lokman Hekim, Zekeriya Kayacan önderliğinde Konacık Beldesi’nde hizmete girdi.
Yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler son yıllarda büyük ilgi görmeye başladı. Bitkilerle tedavi yöntemleri yurdumuzda da giderek önem kazanmaya başlıyor. Birkaç ay önce açılan Lokman Hekim Mağazası’nda, halk arasında şifa verdiğine inanılan, tıp araştırmalarında da kullanılan çeşitli bitkilerden yapılmış ürünler satılmakta. Günlük yaşantımızda karşımıza çıkan, sadece ismen bildiğimiz ya da varlığından bile haberdar olmadığımız birçok bitkiden elde edilen macunlar, kremler, şampuanlar ve diğer ürünlerden bir “Sihirli Değnek” koleksiyonu oluşturulmuş.
Tamamen doğal bitkilerden oluşan ilaçlar yaptıklarını belirten Konacık Lokman Hekim Mağazası sahibi Zekeriya Kayacan, doğal bitkilerden oluşan mekanı hakkında şunları söyledi.
“22 yıl önce Bodrum’a geldim ve bir nevi Bodrumlu oldum. Lokman Hekim’i açmadan önce uzun süreli bir araştırma yaptım ve daha sonra Yarımada’ya böyle bir işletme açma kararı aldım. Çünkü Bodrum bir turizm bölgesi olduğu için böyle bir işe ihtiyaç olduğunun da farkındaydım. Bunun neticesinde 3 ay önce bir girişimde bulunarak Lokman Hekim’i açtık. Lokman Hekim adından anlaşılacağı gibi eczane işlevinde olan bir meslek türü. Doğal bitkilerden ilaçlar yaparak Bodrum Yarımadası’ndaki vatandaşlarımıza gereken hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi. Doğada bin bir çeşit bitkinin bulunduğunu ve her bitkinin kendine has özelliklerinin bulunduğunun altını çizen Kayacan; “Günümüzde kadın erkek herkes doğal bitkilerle tedavi olma yöntemine başvuruyorlar. Hatta bize de yoğun telefonlar geliyor. ‘İşte bu ot neye yarıyor? Hangi hastalığa faydası var? vb yönde sorular geliyor. Bizde elimizden geldiği kadar vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Ayrıca Bodrum Yarımadası bir turizm merkezi olduğu için hijyene çok önem veriyoruz. Buna bağlı olarak bütün ürünlerimiz hijyenik bir ortamda paketlenmiş durumda. Ayrıca mağazamızı ziyaret eden müşterilerimizin dinlemeleri için yerimiz olup, öncelikle müşterimize doğal bitkisel çay yaparak bir nebze olsun rahatlamasını sağlıyoruz. En çok tercih edilen ürünlerimizden birisi de doğal “ Aşk Çayı”mız. Bu çayla birlikte yeni sevgililer birbirlerine daha çok âşık olurken, ayrı olan sevgililerimiz ise bu çay birlikte tekrar barışıyorlar” diyerek ellerinden geldiği kadar her derde deva olmaya çalıştıklarını belirtti.
Konacık Lokman Hekim Mağazasında Bitkisel Tedavi Uzmanı olarak Görev yapan Belde Soysal ise bitkilerin teknik özelliklerinden bahsederek şunları belirtti.
“Lokman Hekim Mağazamızda tamamen doğal bitkilerden yapılan zayıflama çayları, selülit kremleri ve daha birçok sağlığa yönelik bitkisel ürünlerimiz bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça gündemde olan doğal bitkilerden sağlık adı altında alternatif tıbbı çoğunlukla bayanlarımızın tercih ediyor. Çoğunlukla tercih ettikleri ürünlerin başında ise zayıflama çayları, selülit kremleri ve masaj kremleri yer almakta. Ayrıca erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökümüne karşı yılan yağından yapılmış şampuanlarımız da bulunmakta. Şeker hastalığına karşı altın çilek ürünümüz de oldukça revaçta. Lokman Hekim Doğal Tedavi Merkezi Yarımada’da “Sihirli Bir Değnek” görevini yürütmektedir. Bu nedenle de bize başvuran hiç kimseyi eli boş göndermiyoruz. Mutlaka herkese göre şifalı bir bitkimiz mevcuttur” diyerek tüm Yarımada halkını şifaya davet etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30