Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.1.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player
canlı izle
YALIKAVAK'TA  BAŞKAN SARUHAN AÇIĞA ALINDI
Tarih: 25/08/2010
Kaynak: Kent Haber
YALIKAVAK'TA BAŞKAN SARUHAN AÇIĞA ALINDI
Yalıkavak Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Saruhan İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.
Alınan ilk bilgilere göre, Yalıkavak Belediye Başkanı Saruhan, hakkında devam eden imarla ilgili davalar, ve özellikle Küdür yarımadasındaki bazı uygulamalar nedeniyle yapılan şikayetler üzerine açığa alındı.
Kararı öğrenen Saruhan, Bodrum Kaymakamlığına giderek kararla ilgili evrakları aldı. Konuyla ilgili şu anda bir açıklama yapamayacağını belirten Saruhan, ''Şu anda ne olduğunu ben de tam olarak bilmiyorum. Evrakları alıp inceleyeceğim. İncelemeden sonra açıklama yapmayı düşünüyorum'' dedi.
Saruhan daha sonra beraberindekilerle Yalıkavaktaki evine gitti. Saruhan'ın açığa alındığı haberini duyan vatandaşlar ve CHP’liler Saruhan'ın evine giderek, üzüntülerini dile getirdiler.
Saruhan'ı ziyaret edenlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kendisini ziyarete gelenlerle sohbet eden Saruhan'ın moralinin iyi olduğu gözlendi. Sık sık kendisine telefon gelen Saruhan, gösterilen destekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Konuyla ilgili Saruhan'ı ziyaret eden CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, alınan karara düzenleyecekleri bir mitingle cevap vereceklerini söyledi. Alınan kararı kabul edilemez olduğunu belirten Öztürk, şöyle konuştu:
"Olay son derece düşündürücüdür. Ama üzücü değildir. Geldiğimiz noktada artık, bitaraf olanların çok açık bir şekilde bertaraf edileceği ilan edildiği bir noktada, taraf olanların bertaraf edilmesini görmek beklemek son derece doğal. Demokrasiden hala bahsedilebiliyormu bilemiyorum ama geldiğimiz nokta ve gitmekte olduğumuz noktanın adı tamamen faşizmdir. Faşizm davulla zurnayla gelmez, faşizm böyle gelir. İnsanlarımızın bu konuda gerçekten duyarlı olması lazım. Biz bu anlamda yarın öğle saatlerin Yalıkavak belediye meydanında bir basın açıklaması yapacağız " dedi.

Öte yandan dün akşam saatlerinde gelen resmi yazı ile Başkanlık Görevinden el çektirilen Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’a yönelik uygulamanın ayrıntıları ile ilgili iddialarda yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Başkan Saruhan’ın ikinci kez görevden alınması ile ilgili uygulamanın gerekçesinin ilkinde olduğu gibi Küdür Yarımadasında bulunan ve birçok ünlü ismin evlerinin de içinde bulunduğu İmar Uygulamalarındaki usulsüzlükler olduğu iddia ediliyor.
İddialar; 1.ve 3.derece Doğal SİT alanı olan bölgede yapılan binaların büyük çoğunluğunun neredeyse yüzde yüz imar kullanılarak inşa edilmiş ve ciddi kaçakları olduğu yönünde. Aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Spor yorumcusu Şansal Büyüka, Fenerbahçeli yönetici Hakan Bilal Kutluay, Sezen Aksu’nun eski sevgilisi Avukat Önder Fırat gibi isimlerin olduğu bir sitenin önündeki belediyeye terk edilmiş bir alanın bu kişilere satıldığı, bu sitenin adı geçen alana birçok tesis yaptıkları iddia ediliyor. Yine Sadık Yıldızhan isimli bir şahsın yeşil alanda kalan arsasına Turizm Tesisi olarak inşaat ruhsatı verildiği, Anıtlar Kurulunun inşaatın durdurulması isteğine rağmen inşaatın tamamlanmasına göz yumulduğu da önemli iddialardan biri. Ünlü Mimar Emre Kunt’un bölgede yaptığı inşaatlarda da yine imar yönünden sıkıntılar olduğu belirtiliyor.
Yalıkavak Belediyesi hakkındaki en önemli iddia ve Başkanın görevden el çektirme sürecini hızlandıran gelişmenin ise yine Küdür yarımadasında bulunan şahsa ait bir arsanın meclis kararıyla kamulaştırılması kararı olduğu yönünde.
Zafer Ilgar adlı bir vatandaş tarafından yaklaşık iki ay önce satın alınan denize sıfır pozisyondaki iki dönümlük arsa için belediye meclisi tarafından kamulaştırılmasına karar verilince, Ilgar konuyu Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü başta olmak üzere tüm resmi makamlara bir dosya şeklinde iletmiş. Ilgar’ın dosyasında kendi arsasına yönelik alınan nokta şeklindeki kamulaştırma kararının bölgede bulunan diğer sitelere yönelik menfaat sağlama kaygısından dolayı olduğu iddiası resmi makamlara iletilmiş. Ilgarın bu iddiasında adı geçen siteler arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay’ın da evinin bulunduğu “Güneşbende” sitesi de bulunuyor. Ilgar arsasının çevresinde bulunan yapılaşmadaki usulsüzlük iddialarını da başvurularında dile getirmiş. Ilgarın başvurusunun Başkan Saruhan’ın yeniden görevden el çektirilmesinde etkili olduğu ifade ediliyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Duyarlı vatandaş
26/08/2010
Dışarıdan Bakış
Parça parça güzel doğanızı ve geleceğinizi satanlar zengin oluyor ve bazıları bu hırzızları koruyor siyaset adına. Kendi cukurunuzu kendiniz deliyorsunuz.
yalıkavaklı
26/08/2010
yalıkavaklı
halk olarak seçtiğimiz bütün meclis üyeleri belediye başkan vekili görevini yapabilecek kapasitede olduğuna inanıyorum. onların hepsi birer Mustafa Saruhandır. yalıkavak aydınlık günler görecektir.
gerçek YALIKAVAKLI
26/08/2010
KÖRLÜKLER
YALIKAVAKLILARRRRR DİKKATLE OKUYUN!!!!
Gece ile gündüzü birbirinden ayıracak kadar KÖRMÜSÜNÜZ???
1..JANDARMANIN SERH KOYDUĞU YERE İŞLETME RUHSATI VEREN KİİİMMMMMMMMMMMMMMMM?????
2..ANITLARIN DURDURUN DEDİĞİ YERE DEVAM DİYEN KİMMMMMM????
3..MERKEZDEKİ BİR GÜNDEMİ BİTİRİLDİ GÖRMEDİM YAPILIRKEN GÖZ YUMAN KİMMMM???
4..İMAR İŞLERİN KAPISINI SÖKTÜREN KİMMMMM???
5.. BURADA ÇALIŞAN PERSONELİN İNSANLIK GURURUDA YOK BAŞKAN AUDİYE BİNERKEN İŞE YAYA GELEN PERSONELİN GURURU YOKMU...
6.. KÜDÜRDE 70 MİLYON İNSANIN YOL OLARAK KULLANMASI GEREKEN YERE MARKET İŞLETME RUHSATI VEREN KİM KİM,KİMMM

EYYYY SARUHAN BUNLARI SEN YAPMADINDA BEN Mİ YAPTIM BUNLARI OKUDA DEVLET SENİ ALMADAN SEN İSTİFANI VER Kİİİ BELKİ GURURLU OLURSUN

DAHA YAZACAK O KADAR ŞEY VARKI BU YAPTIKLARI BİLE GÖREVDEN ALINMASINDA NE KADARRRR DOĞRU BİR KARAR OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR.

SAYGILARIMLA
KÖR OLMAYAN GERÇEK YALIKAVAKLI
aye-tek
26/08/2010
teşekkür
teşekkür ederim gerişli olmak cahillik ise ayırın bizi bizde cahillik vardır ama akıllı da vardır bizim çıkarımız geriş yalıkavak ve diğier mahhalleler biz bireysel çıkar düşünemeyiz sizlergibi herhaldde sizin bireysel bir çıkarınız varki buşekilde düşün dünüz
GÜNGÖR KOMŞUOĞLU
26/08/2010
KONSENSÜS
Yalıkavak beldesi adına iç karartıcı şeyler okuyoruz maalesef.Haberinizin ders olmasını ve Yalıkavak beldesi için bu kategoride son haber olmasını dilerim.
Ortaya çıkan durumdan,esas ders alması gerekenlerin;
ısrarlarıyla idareye yük olanlar olduğunda beldenin tamamı hemfikirdir.
Haberde yeni bir başkan belirleneceğine dair işaret üzerine birkaç cümle söylemek isterim.Şöyle ki;
Beldede birlik beraberliğin
uzun bir süredir bozulduğu aşikardır.Öncelikle bunu yeniden tesis edebilecek birinin üzerinde durulmasını tavsiye
etmek istiyorum.
Bir diğer husus, yönetimde çok
bariz olan ayrımcılık ve kayırmacılığın önüne geçilmesi ve piyasaya müdaheleden vazgeçilmesini
işaret ediyorum.
Son olarak,müştekileri düşman olarak yaftalamak yerine yol gösteren olarak kabul etmenin huzura yeteceğini düşünüyorum.Bütün bunları sağlayabilecek, vatandaşın her kesimini bağrına basabilecek,kısacası konsensüs sağlayabilecek kadar toplumda güven oluşturmuş bir kardeşimizin bu göreve gelmesi inanın her iyiliği geri getirecektir.
Güngör KOMŞUOĞLU
ismail
26/08/2010
sayın saruhan
SARUHAN GİBİ BİR İNSANA DİL UZATİLİYORSA O ZAMAN GİDİP GÖKTEN BİR BAŞKAN GETİRSİNLER YAZIKLARIM OLSUN NANKÜR HERİFLER
aye-tek
26/08/2010
normal bir durum
Sayın: kenttv okurları belde başkınımız ın görevden alınma durumuna şasırmadım çünkü benim biryalıkavak halkı olarak ve ciddi olarak destek verdiğimim başkanımız makamında ziyaret etmek istediğim de yerinede yok nerde ankara nerde istanbul nerde kalimlos nerde kos nerde tatil de eee negerek var ki başkana nasıl olsa başkansızda bu belediye yürüyor onun için şahsım adına bence normal bir durum şaşırmaya üzülmeye gerek yok hatta belki yerine gelecek kişi en azından makamda otururda en azından bir başkanlık görüntüsü verir
KİM
26/08/2010
inanmıyorsan
cahilliği eleştirmek size kalmadı gerişli bey veya hanımefendi biz inandığımız insanın arkasında duruyoruz sizede şunu söylüyorum inanmıyorsanız gölgede etmeyin bu kadar basit yani
goca bodrumlu
26/08/2010
chp ye yazık
bır baskan 2.kez gorevden el cektırılıyorsa dusunmek lazım.herseyı sıyasallastırmadan once kısısellestırılmıs baskanlıkları sınamak lazım..bu beledıye baskanlıgı kubunu doldurma olayına dondu.yalıkavagın kuduru satılmısta haberımız yok.yazıklar olsun biz chp ıcın cumhurıyet ıcın bayrak sallarken onlar bızı kullanıp kendılerını kral yapmıslar .butun dosyalar ortada ıken hala chp yonetımı neyı savunuyorsunuz.barı gururlu olup kendımızı bu camura bulastırmayalım .ınsan gerceklerı savunmalı yalanları degıl bız chp dıye bagırıp gonlumuzu koyalım ortaya ,sız bıze bu ıslerle karsılık verın.hadı 1.sı ıftıraydı bu ne pekı ..bence bodrum chp yonetımı bır dusunun bazen mert olup evet baskan boyle bısey yaptı demeyın barı de kınayın bee bızı ne hale dusurdun dıye..kımse bu olayda referandumu cumhurıyetı ortaya atıp kullanmasın bu kavramlar sızın tekelınızde olmadıgı gıbı baskanın hıc emrınde olamaz ve bu kadar yolsuzluk dılekcesı olan anoslarda dedıklerı gıbı cumhırıyet onuru olamaz lutfen bıraz saygı lutfennn..
eger bır sıkıntısı olan varsa kı var chp ve cumhurıyetı ortaya atmasın cunku benım chp ve cumhurıyetımde boyle bır yozlasma yok ve olamaz.gerişli
25/08/2010
...
iki kez görevden alınan birinin suçsuz olduğunu düşünen ve arkasında duran anca bizim gibi cahil toplumlarda olur.
Murat Yılmaz
25/08/2010
Yalı Belediye Başkanı Neden Hala Görevde
Buradan İçişleri Bakanlığî'na bir ihbarda da ben bulunmak istiyorum. Hakkında Kaçak inşaatlar, ihaleye fesat karıştırmak, kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet, imar kanununa muhalefet, sahte evrak düzenlemek suçlamalarıyla 6 adet dava açılan Yalı Belediye Başkanı'nı da görevden alında ne kadar objektif olduğunuzu görelim. Yoksa halk bunu CHP'ye yapılmış bir hareket olarak görecektir. Yoksa diğer başkanların dokunulmazlığı mı var?
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Diy. İlkay Öngen
Dr. Gürol Oral
www.kenttv.net © 2000 - 2016 | Bodrum Kent Radyo Tv. A.ޞ. | Kalekonut Sosyal Tesisleri BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30 (PBX)