27°
Hava Durumu
Hissedilen : 29°
Gorus Mesafesi : N/A
Basinc : 1012 hPa
Ruzgar : 4.0 Km/S - BGB
Nem : 61%
canlı izle
BODRUM'DA YENİ YIL KUTLAMALARI
Tarih: 01/01/2010
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'DA YENİ YIL KUTLAMALARI
2010 yılına dakikalar kala Bodrum sokakları gibi eğlence mekanları da doldu taştı.

Yeni yıla Bodrum'da girmek için gelen misafirler eğlence mekanlarını hınca hınç doldurdu. Bodrum balıkçılar çarşısında bulunan Marmara meyhanesi, Neyzen Teyfik caddesinde yeni yılla birlikte hizmete giren Mey Hani, sessiz ve huzurlu bir mekan olan Cafe Cafen, Delfi otel bünyesinde bulunan ve yılbaşı gecesi hizmete giren Şamata bar ve Delfi-Mey isimli işletmelerde deyim yerindeyse oturacak yer yoktu.

Bodrumlular birbirinden eğlenceli bu mekanlarda hep beraber 2010’u karşıladılar. İşletme sahipleri yeni yıl dileklerini Kent Haber aracılığıyla Bodrumlularla paylaştılar.

2009’u geride bırakarak, 2010’a umutlu ve mutlu bir şekilde gireceklerini dile getiren işletmeciler yeni sezondan oldukça umutlu.

Marmara meyhanesi işletmecisi Yusuf akıllı; "Buraya gelen misafirlerimiz çok memnun, bu mekan Bodrum'un yüz akı diyebilirim.İnsanlar gönül rahatlığıyla eğlenebiliyorlar, biz çok memnunuz.Yeni yıl için önce sağlık sonra mutluluk, sıhhat ondan sonra para olsun diliyorum" dedi. Balıkçılar çarşısında bulunan deniz ürünleri lokanta işletmecisi ise "2010 yılının herkese sağlık, mutluluk getirmesini diliyorum.Turizm cenneti olan Bodrum'u daha iyi şekilde ve yaz aylarındaki potansiyelinin kış aylarınada taşınmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Neyzen Teyfik caddesinde bulunan ve yeni yılla birlikte kapılarını misafirlerine açan "Meyhani" isimli işletme ise tıklım tıklım doluydu. Canlı müzik yapılan mekanda, misafirlerinin 2010 yılına en iyi şekilde girmelerini sağlayacaklarını ifade eden işletmeci Adem Güner, " yeni yıla girerken Bodrumlulara böyle bir işletme açtık.Bodrum'da uzun yıllardır yaşayan birisi olarak bu sektörde bir boşluk olduğunu düşündüm, umut ediyorum ki iyi olacak, insanları mutlu edebilmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Yılbaşında en keyifli yerlerden birisi de Galip Gür'ün sahibi olduğu "Cafe Cafen" isimli işletmeydi. Burada ise gitar eşliğinde canlı müzik keyfi vardı.Yılbaşını sakin ve huzurlu geçirmek isteyen misafirler Cafe Cafen'i tercih etti. İşletme sahibi Gür, " havamız çok güzel Bodrum'da bu yüzden çok şanslıyız, Bodrum'a her zaman olduğu gibi çok güzel bir ilgi var.Bu yıl bütün işletmeler bu geceye çok güzel hazırlandılar inşallah bu kadar güzel başlayan ortamı 2010 yılında da sürdürürüz" şeklinde konuştu.

Bodrum'un yeni yüzlerinden birisi de Delfi Şamata isimli işletme. Delfi Hotel bünyesinde 2009 yılının son gecesinde Bodrumluların hizmetine açılan işletmede müşteriler canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. Durum Delfi- Mey’de de aynıydı. Bodrumlu yerli ve yabancı misafirler canlı müzik eşliğinde 2010’a doyasıya eğlenerek girdiler.

İşletme sahibi Mehmet Dağoğlu; " Bodrum'a ve Bodrumlulara böyle yeni bir mekan kazandırdığımız için çok mutluyuz.Yaklaşık bir aydan beri bu mekanı yılbaşına hazırlamaya çalıştık ve yetiştirdik. Bugün ilk defa açtık, herkes çok mutlu.Kalabalık bir grubumuz var özellikle bu krizin yaşadığımız şu dönemlerin 2010 yılında atlatılmasını diliyorum."

Delfi-Mey işletmecisi Ali Kaplan ise "Yeni yıla en iyi şekilde hazırlandık bu gece misafirlerimize raflı eğlenceler sunuyoruz yeni yıla en iyi şekilde girmelerini sağlıyoruz. İyisiyle kötüsüyle 2009 yılını geride bıraktık 2010 yılında herkese sağlık mutluluk huzur dolu bir yıl diliyorum." diyerek duygularını belirtti.

2010 yılına dakikalar kala eğlencenin ve alkolün dozunu fazlaca kaçıran bir genç ise alkol komasına girdi. Arkadaşları tarafından Bodrum belediye meydanından Atatürk caddesine kadar kucakta taşınan genç karanlık sokakta gözden kayboldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Ahmet Karataş
Deniz Poyraz
Orhan Beşiroğlu
Dr. Sıla Özdemir
Berna Aysu
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30